Що таке хімічний пілінг?

shcho-take-khimichnyy-pilinhХімічний пілінг – це процедура видалення поверхневих шарів епітелію шкіри за допомогою слабких розчинів кислот з метою омолоджування. Кислоти забезпечують рівномірне відлущування декількох шарів відмерлих клітин, що сприяє омолодженню шкіри, стимулює синтез колагену і еластину, призводить до появи молодих клітин. У результаті такої собі стимуляції шкіри відбувається підвищення її тонусу та еластичність.

Як діють кислоти?

При дії кислот на шкіру з’являється поверхневий хімічний опік. Глибина опіку залежить від концентрації і виду кислоти, від експозиції та індивідуальних особливостей. Існує поверхневий, серединний і глибокий пілінг. Говорячи про хімічний пілінг зазвичай мають на увазі серединний і поверхневий.

Які кислоти використовують?

Зараз при хімічному пілінгу використовують фруктові кислоти (гліколеву) і три хлороцтові кислоти та фенол. При дії кислот на шкіру з’являється поверхневий хімічний опік. Глибина опіку залежить від концентрації і виду кислоти, від експозиції та індивідуальних особливостей.

Які особливості хімічного пілінгу?

Хімічний пілінг застосовується з хорошими результатами при жирній шкірі, вугровій хвороби, демодекозі. Пілінг застосовується як омоложуюча дія і дія для попередження старіння шкіри. Також хімічний пілінг застосовується при гіперпігментації (локальне потемніння шкіри).

Як проводиться пілінг?

Хімічний пілінг проводиться в косметичному салоні або клініці естетичної медицини. Проводить пілінг лікар-дерматолог або дерматокосметолог. Показання, кількість сеансів, концентрація розчинів кислоти можуть бути визначені тільки лікарем після огляду пацієнта. Безпосередньо перед проведенням процедури шкіру очищають спеціальними розчинами для знежирення і нормалізації кислотності. Рівним шаром наноситься розчин кислоти і через пару хвилин на шкіру наносять розчин-нейтралізатор. Далі на шкіру наноситься зволожуючий крем. Поверхневий хімічний пілінг проводиться в кілька сеансів (4-10) через 10-15 днів. Окрім пілінгу пацієнту можуть рекомендувати застосовувати слабкі розчини кислот для підтримки ефекту. Серединний пілінг трихлороцтовою кислотою проводиться в 1-3 сеанси через 1-2 місяці. Існує варіант пілінгу недільного дня (дія проводиться перед вихідними і до початку робочого тижня шкіра обличчя вже відновлюється). Кислоти забезпечують рівномірне відлущування декількох шарів відмерлих клітин, що сприяє омолодженню шкіри, стимулює синтез колагену і еластину, призводить до появи молодих клітин. У результаті такої собі стимуляції шкіри відбувається підвищення її тонусу та еластичність.

Наскільки болюча дію?

При хімічному пілінгу із застосуванням гліколевої кислоти дія безболісна. Пацієнт може відчувати легке печіння, яке звичайно зменшується при знаходженні в потоці холодного повітря. При нейтралізації кислоти печіння проходить. При чутливій шкірі відчуття печіння може тривати протягом кількох годин. При проведенні пілінгу трихлороцтовою кислотою печіння може тривати 10-20 хвилин після нейтралізації.

Що після процедури?

Після процедури із застосуванням гліколевої кислоти звичайно шкіра стає почервонілою. Почервоніння зникає через добу. Іноді відзначається набряк шкіри, який так проходить впродовж кількох діб. Якщо почервоніння і набряк не зменшуються через 24 години після процедури потрібно звернутися до лікаря, який виконував пілінг.

При хімічному пілінгу трихлороцтовою кислотою набряк шкіри присутній. Під час процедури на шкірі утворюється тонка плівка, яка має білий колір. Шкіра спочатку блідне, але після цього стає червоною. Впродовж 1-2 днів почервоніння наростає, після чого відбувається відлущування поверхневих шарів. Зазвичай всі ці явища тривають 4-6 днів, при цьому помірне почервоніння може зберігатися ще впродовж двох тижнів.

Як доглядати за шкірою після пілінгу?

Після хімічного пілінгу потрібно застосовувати зволожуючі креми, які будуть усувати відчуття стягування і перешкоджати втраті рідини. Кірочки, які виникають після пілінгу власними силами видаляти не можна, їх потрібно змащувати кремом.

Які ускладнення?

У деяких пацієнтів після хімічного пілінгу можуть з’являтися осередки гіперпігментації – ділянки шкіри з більш темним кольором. Також після хімічного пілінгу може з’являтися загострення шкірної інфекції.

Напишіть відгук