Дуже хочеться гостренького

duzhe-khochetsya-hostrenkohoВиявляється, червоний перець і деякі інші прянощі мають властивості зменшувати гострі хронічні хвороби. У США давно намагалися створити медикаменти на основі спецій. Препарат, в який входить молекула червоного гострого перцю, тепер проходить останні стадії випробувань. Фахівці переконані: ці ліки допоможуть позбутися безпричинної болі, яка фіксується в пам’яті нервової системи. Відомі так звані фантомні болі у людей, які перенесли ампутацію: ноги немає, але вона болить.

Вчені вважають, що можна навіть говорити про певну протибольову дієту. Існує чимало овочів і особливо спецій, які активізують в організмі рецептори, які викликають больові відчуття. Коли людина регулярно вживає дані продукти, то у нього підвищується поріг опірності, виробляється певна стійкість до болю.

На першому місці серед таких пряностей – гострий червоний перець і хрін васабі (частина японської рослини). Схожою дією володіють часник, гірчиця, кориця, гірчичне масло. При вживанні даних спецій нервові клітини ніби отримують знак тривоги. В результаті активізується імунний захист і вироблення ендорфінів, які є природним знеболюючим.

Найрізноманітніші цілющі властивості прянощів і спецій давно відомі. У число надзвичайно корисних входять шафран, тархун, звичайна петрушка. А королем прянощів Піфагор називав часник. Багато спецій містять ефірні масла. Вони подразнюють рецептори і активізують кровотік, а це означає, що поліпшується харчування всіх органів і тканин, кожні порушені функції відновлюються швидше. Крім того, в даних продуктах чимало вітамінів і мінералів. У часнику, зокрема, міститься чимало селену, але він підвищує адаптаційні здатності організму, зміцнює імунну систему. До того ж в часнику є речовини, які блокують бактерії і віруси. Не даремно в народній медицині часник давно вважається найкращим профілактичним засобом від грипу. Відомо, що прянощі стимулюють роботу шлунка. Ну і, нарешті, вельми зрозумілий і протизапальний, який знеболює ефект спецій: вони сприяють виробленню ендорфінів і інших гормонів, які охороняють організм від болю.

Але треба брати до уваги, що занадто гостра їжа протипоказана при деяких захворюваннях. У цілому ж спеції і прянощі з давніх часів застосовувалися в лікувальній практиці, але тепер їх все більш активно використовують для розробки нових препаратів.

А ось імбир, наприклад, відомий у нас менше. Тим часом його також з давніх-давен використовували в медицині. Він допомагає полегшити приступи мігрені й артриту, зміцнює імунітет. Відома всім спеція кориця має антидепресивну дією. Крім того, вона надзвичайно корисна при ГРВІ і будь-яких застудах. Її можна використовувати замість малинового варення. Використовують корицю і для полоскання горла, тому що вона має ще й антибактеріальний ефект.

Цікаво, що наука нині лише додає нові знання до стародавніх звичаїв багатьох країн. Адже зовсім не випадково деякі спеції і прянощі особливо активно використовували народи, які за життя жили у важких природних умовах.

Наприклад, в тропічних країнах з надзвичайно спекотним і вологим кліматом гострі приправи століттями допомагали боротися з інфекціями, уникати харчових отруєнь. Так що останні наукові відкриття, які пов’язані зі спеціями, в черговий раз підтверджують мудрість народних традицій, що складалися століттями.

Напишіть відгук