Антибіотики: деякі подробиці

У нашій країні будь-які антибіотики можна знайти у вільному продажу. Це, безумовно, полегшує їх використання, але через нашу звички “провсяк випадок”, безладне застосування антибіотиків веде до того, що вони просто перестають діяти.

Іноді горе-батьки при найменшому натяку на застуду годують цими препаратами своїх дітей. Всім відомо, що збудниками великої кількості захворювань є різні мікроорганізми. До них відносяться бактерії, різні грибки та віруси.

Антибактеріальні засоби знищують тільки бактерії, і застосовувати їх для профілактики не слід. Вибирати той чи інший лікарський засіб слід з обережністю, тому що безладне застосування антибіотиків не тільки буде лікувати вашу застуду, а й одночасно з цим придушувати ваш імунітет.

Якщо ви почали лікування антибіотиками і не завершили його, то деякі мікроорганізми стають несприйнятливими до даного препарату. І наступного разу для лікування вам буде потрібно вже інший, більш сильний антибіотик.

Беручи антибіотики необхідно суворо дотримуватися всіх рекомендацій лікуючого лікаря.

Властивостей і здібностей мікроорганізмів дуже багато: деякі можуть послаблювати імунітет людини і тим самим сприяти розвитку важких захворювань, а деякі, навпаки, не представляють ніякої небезпеки.

Існує класифікація всіх мікроорганізмів на чотири основні групи: віруси, бактерії, грибки та найпростіші. Найпростіші, грибки і бактерії складаються з клітин і можуть розмножуватися. Віруси, навпаки, такої будови не мають, а здатні жити і розмножуватися, лише закріплюючись всередині організму.

Всі бактерії мають здатність пристосовуватися до мінливих умов існування, іншими словами до дії антибіотиків у бактерій теж поступово виробляється імунітет. Слід зазначити, що чим більше використовується той чи інший антибіотик, тим швидше бактерії пристосуються до нього, і він перестане діяти.

З цієї причини постійно повинні винаходити нові препарати. Антибіотики не повинні безладно застосовуватися при лікуванні різних захворювань, особливо це стосується лікування дітей. В даний час через постійно зростаючий обсяг антибактеріальних лікарських засобів повсюдно почастішали випадки стійкості бактерій до них.

У нашій країні антибіотики можна придбати без рецепта лікаря, хоча за міжнародними стандартами це є неприпустимим порушенням. Останнім часом спостерігаються випадки несприйнятливості бактерій до такогопрепарату як гентаміцин, бісептол, тетрациклін.

На жаль, у нашій країні недостатнє фінансування в галузі охорони здоров’я та фармацевтики, що згубно впливає на наявність і дорожнечу в аптечних пунктах сучасних лікарських препаратів. Для призначення того чи іншого антибактеріального препарату потрібно докладне лабораторне дослідження, здача аналізів.

Але всі ці дослідження займають досить багато часу, близько двох-трьох днів. І в практиці при лікуванні захворювань, коли кожна хвилина на рахунку, всі ліки призначаються пацієнту “на дотик”, так би мовити за загальною схемою.

Тут потрібно зазначити, яким би не був лікар, який би досвід роботи він не мав і скільки б пацієнтів він не вилікував, він не зможе з усією відповідальністю заявити, що один лікарський препарат ефективніший, ніж інший.

При призначенні антибіотиків фахівці керуються багатьма чинниками, у тому числі до якого препарату найбільш стійкі бактерії в тому чи іншому районі чи області. А також  повинні керуватися затвердженими світовими стандартами лікування.

Напишіть відгук