Модно, але шкідливо: чим небезпечні уггі і кеди?

Уггі

Неправильне, хоча часом і зручне взуття може деформувати стопу підлітка і посприяти подальшим порушенням у формуванні кісток.

Кеди, вени, уггі, сліпери – це типовий асортимент будь-якого сучасного взуттєвого магазину або, якщо хочете, арсенал молодого модника. Однак тапочки, черевички та чоботи вигадливих форм і дизайну часто стають не тільки об’єктом мрій, але і причиною серйозних хронічних захворювань.

З таким попередженням виступила британська Асоціація ортопедів – дерматологи і педіатри підтримали своїх колег. На думку цих фахівців, неправильне, хоча часом і зручне взуття може деформувати стопу підлітка і посприяти подальшим порушенням у формуванні кісток. Крім того, такі “шкідливі капці” викликають пошкодження суглобів (особливо колінних), проблеми з поставою, не кажучи вже про грибкові інфекції та інших шкірні захворювання.

– У наші дні молодь практично не вилазить з взуття, яке насправді не здатне захистити і підтримати стопу належним чином. У результаті у нас виростає ціле покоління з букетом різний хвороб, – передає Daily Mail слова Еми Сапл, педіатра великої ортопедичної клініки в Лондоні.

Головна небезпека полягає в тому, що скелет підлітка ще не встигає сформуватися до кінця, і тому будь-який шкідливий вплив залишає відбиток на стан здоров’я людини на все життя.

– Найбільше страждають дівчатка, – вважає педіатр-консультант при Асоціації ортопедів Майкл О’Ніл. – У них модне взуття або на надто плоскій і тонкій підошві, яка не захищає стопу і кістки, або на високих підборах і нестійкій колодці.

Чим модніші, тим шкідливіші

Кеди /вени. Фактично являють собою ганчір’яні капці на плоскій гумовій підошві, зроблені з еластичної тканини, а кріпляться на шнурівці або зовсім без неї. Головний недолік такого взуття – відсутність будь-якого каблука і взагалі рельєфу колодки. По-перше, плоска підошва не здатна амортизувати удар п’яти об поверхню землі, через що кожного разу при ходьбі ваш скелет отримує мікротравми. По-друге, без належної підтримки стопи м’язи та сухожилля ніг знаходяться в постійній напрузі, зростає ризик розтягування і інших пошкоджень. Та й вага тіла розподіляється по стопі неправильно, що веде до болів і деформації – наприклад, появи так званої “кісточки”.

При гіршому ж розкладі, стопи починають поступово вивертатися всередину (ефект клишоногості), що в свою чергу веде до серйозних на небезпеки для всього організму. Наприклад, зміщуються колінні і стегнові суглоби, через що вони зношуються набагато швидше встановленого терміну. Далі проблеми йдуть по висхідній в м’язи попереку і хребет.

Уггі. На вигляд схожі на замшеві або хутряні валянки. Як правило, з м’якою колодкою і халявою, на плоскій і тонкій підошві, з хутром або іншим утеплювачем всередині. Головна проблема знову ж таки в плоскій підошві і всіх названих наслідків. Більш того, підошва такого взуття зазвичай робиться з досить неміцних матеріалів, швидко деформується під контуром стопи, а п’ята стоптується і з’їжджає вниз. У результаті модник може заробити плоскостопість і хронічні болі в ногах.

Плюс, через м’якість колодки уггі розтягуються і злегка зіскакують з ноги при кожному кроці. У цьому випадку власникові цієї модної взувачки доведеться додатково напружувати ногу, щоб не втратити свої чобітки, а це знову ж таки прямий шлях до розтягування, защемлення та інших травм.

Балетки. Шкіряні або ганчір’яні капці на плоскій тонюсінька підошві, зазвичай з круглим або загостреним носиком і закритою п’ятою. Їм лікарі присудили перше місце в рейтингу шкідливого для здоров’я взуття. Звичайно, одна з проблем знову ж таки в абсолютно плоскій підошві балеток, але є в них і свої специфічні недоліки. Наприклад, більшість балеток не мають ні шнурка, ні гумки і тримаються не на всій нозі, а фактично тільки на пальчиках. Через це пальці ніг доводиться напружувати і підтискати мало не за кожним кроком, або виробляти не дуже красиву човгальну ходу. Результат – деформація пальців і суглобів, кісткові мозолі, біль у колінах. Надалі постійно покручені пальці фіксуються в такому становищі, і знайти взуття, яке підходитиме, стає все складніше.

Напишіть відгук